Aplikacja „Mój Farmaceuta”

Mój Farmaceuta Dr.Max to bezpłatna aplikacja, która jest nową formą świadczenia usług opieki farmaceutycznej. Pozwala ona na stały kontakt z farmaceutą. Zapewnia stały dostęp do bazy leków, daje możliwość prowadzenia mobilnej apteczki i ustawienia automatycznych przypomnień o konieczności zażycia leków.

Dzięki tej aplikacji zawsze będziemy mieć pod kontrolą swoje zdrowie i zdrowie najbliższych.

Najważniejsze funkcje aplikacji to:

 • Stały dostęp do bazy leków.
  Dzięki temu mamy możliwość zapoznania się z aktualnymi wersjami ulotek, z informacjami na temat dawkowania leków, składzie leków oraz o możliwości wystąpienia objawów niepożądanych.

 • Ustawienie przypomnień o zażyciu leków.
  Automatyczne powiadomienia, które przypominają o zażyciu przyjmowanych leków ułatwiają nam kontrolowanie stanu swojego zdrowia i naszych najbliższych.
 • Wirtualna apteczka dla całej rodziny.
  Daje możliwość dodania kilku profili wraz z informacją o chorobach z którymi zmagają się poszczególne osoby i przyporządkowaniu im odpowiednich leków oraz uzupełnienie informacji o dawkowaniu, okresie zażywania, terminie ważności a nawet o tym czy opakowanie zostało już otwarte. Zarządzanie lekami z poziomu aplikacji ułatwia dodatkowa funkcja skanowania leków znajdujących się w domowej apteczce.

 • Porady farmaceutyczne bez konieczności wychodzenia z domu.
  Dzięki funkcji czatu z farmaceutą w każdym momencie można upewnić się czy przyjmujemy odpowiednią ilość tabletek lub skonsultować wybór leku do aktualnej potrzeby.
 • Wsparcie farmaceuty w terapii.
  Podczas zakupu leków farmaceuta może wprowadzić do naszej aplikacji indywidualne notatki dotyczące przyjmowanych leków. Jeśli wyrazimy zgodę farmaceuta będzie miał wgląd do naszej historii zakupów a to pozwoli mu na dopasowanie pełnej i bezpiecznej terapii.

 • Dostęp do historii zakupionych leków.
  Dzięki temu łatwiej będzie omówić stan zdrowia z lekarzem bądź farmaceutą i nie zapomnieć nazwy przyjmowanych leków.
 • Wyszukiwanie najbliższych aptek.
  Z poziomu aplikacji bardzo szybko znajdziemy najbliższe apteki z informacjami o godzinach otwarcia i numerem kontaktowym.

Aplikacja dostępna jest na telefony z systemem operacyjnym Android i iOS. Aby ją zainstalować należy otworzyć na swoim urządzeniu sklep z aplikacjami i wpisać w wyszukiwarce „ Mój Farmaceuta Dr.Max”.

Pewną kontrowersją jest szum powstały wokół Aplikacji „ Mój Farmaceuta Dr.Max”. Podkarpacki Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny Decyzją z dnia 21 kwietnia 2022 roku, sygnatura sprawy FARZ-DA.8523.11.2021, wymierzył właścicielowi sieci aptek i mobilnej aplikacji karę w wysokości 50.000 zł. Kara dotyczyła, zabronionej w polskim prawie farmaceutycznym, reklamy aptek. Miejmy nadzieję, że powyższe rozstrzygnięcie spowoduje nie tylko usunięcie nieprawidłowości w funkcjonowaniu apki ale i przy tej okazji zostaną wprowadzone nowe funkcje i rozbudowane możliwości, tak przydatnego w codziennym życiu, narzędzia.

Zdjęcia poglądowe, ogólnodostępne w internecie.

Małgorzata Śluga

Przeczytaj również