SeniorApp – pomoc na wyciągnięcie ręki?

Dziś chyba nikt z nas nie wyobraża sobie życia bez komórki. Kontakt z bliskimi, zakupy, zdjęcia, gry, praca oraz wiele innych spraw i rzeczy z naszego codziennego życia, które mocno zmieniły się wraz z rozwojem technologii. W sposób szczególny uwidoczniła to pandemia Covid-19, pod wpływem której duża część społeczeństwa została „uwięziona” w swoich domach i jedyny kontakt z swoimi bliskimi miała przez aplikacje dostępne w telefonach i komputerach. Pandemia pokazała również, jak wiele osób starszych potrzebowało pomocy i wsparcia w codzienności.

Odpowiedzią na te wyzwania może być aplikacja na smartfony SeniorApp, która powstała, jak mówią autorzy z osobistego doświadczenia związanego z opieką nad osobami potrzebującymi pomocy. Aplikacja SeniorApp jest dostępna na rynku od marca 2021 r. i każdego dnia zyskuje coraz więcej uczestników, jak i również opiekunów.

Czym jest SeniorApp?

Jest pomocą dla Seniorów, ich bliskich i opiekunów, którzy poprzez tę platformę mogą znaleźć wsparcie oraz zaoferować różnego rodzaju usługi w sprawach codziennego życia m. in. towarzystwo w czasie spaceru czy pomoc w przygotowaniu posiłku lub zrobieniu zakupów.

W jaki sposób możesz pomagać przez SeniorApp?

Wystarczy zarejestrować się na platformie i wybrać swoją rolę tzn. może potrzebujesz pomocy dla siebie lub bliskiej ci osoby a może chcesz pomagać i świadczyć usługi.

Dlaczego rejestracja w aplikacji SeniorApp?

Aby zapewnić bezpieczeństwo, zarówno proszącym o pomoc, jak i tym, którzy tą pomoc chcą realizować. Wszystkie osoby są weryfikowane przez pracowników platformy a stworzony przez autorów system ocen Opiekunów i Seniorów daje możliwość sprawdzenia z kim podejmujesz współpracę i gwarantuje najwyższą jakość usług.

Czy aplikacja SeniorApp jest darmowa?

Korzystanie z aplikacji jest bezpłatne, natomiast za świadczone usługi możesz ustalić swoje stawki i określić zasięg działania. Zarobione środki przelejesz bezpośrednio na swoje konto bankowe a transakcje w aplikacji, jak zapewniają autorzy aplikacji są zabezpieczone przez najwyższej jakości systemy bankowe.

Gdzie można znaleźć aplikację SeniorApp?

Aplikacja jest do pobrania w sklepie Play i Appstore. Więcej niezbędnych informacji o aplikacji można znaleźć na stronie: https://seniorapp.pl/

Aplikacja SeniorApp jest nową a jednocześnie ciekawą propozycją dla osób starszych oraz tych, którzy się nimi opiekują lub nie mogą być blisko na co dzień. Aplikacja może być odpowiedzią na szybko zmieniający się świat, co jest szczególnym wyzwaniem dla osób starszych oraz może również przyczynić się do większej aktywności seniorów w świecie wirtualnym i przeciwdziałać tzw. wykluczeniu cyfrowemu. Dobrze, że w cyfrowym świecie pojawiła się taka aplikacja, która próbuje sprostać zmianom, które zachodzą w społeczeństwie i może też stać się przestrzenią współpracy międzypokoleniowej. Zachęcamy do sięgnięcia po telefon i zainstalowania aplikacji SeniorApp, aby samemu przekonać się, jakie korzyści płyną z korzystania z tej prostej a zarazem przyszłościowej formy pomocy.

Paweł Dzierzkowski

Polecamy

Przeczytaj również